URUČENA UVJERENJA ZA 18 MENTORA PRAKTIČNE NASTAVE

Uvjerenja o uspješno završenoj obuci za mentore praktične nastave uručena su danas za 18 mentora iz osam privrednih društava sa područja  Istočno Sarajevo.

Nakon trodnevne teorijske, besplatne obuke, koja je održana u organizaciji Privredne komore Republike Srpske i Područne privredne komore Istočno Sarajevo, polaznici su  polaganjem završnog  testa stekli uslove za dobijanje uvjerenja. Cilj i zadatak programa obuke mentora je sticanje odgovarajućih pedagoških, didaktičkih,metodičkih znanja  u cilju kvalitetnije realizacije programa praktične nastave za učenike srednjih stručnih i tehničkih škola u poslovnim subjektima.

Program obuke mentora za praktičnu nastavu je propisao Republički pedagoški zavod Republike Srpske.